Sarnaselt mitmete teiste kuulsatele rattabrändidele on ka Focus brändi loojaks endine tipprattur. 1993.aastal Saksamaal asutatud firma taga on cyclokrossi maailmameister Mike Kluge. Samast aastast algas koostöö Derby Cycle Werke-ga, mille tootmisüksused paiknevad jätkuvalt Saksamaal.
Derby Cycle Werke Gruppi kuuluvad ka teised tuntud rattabrändid nagu Kalkhoff, Univega ja Raleigh ning sellega ollakse Saksamaa suurim rattatootja. Saksa inseneride ja toodete kvaliteet on teada tuntud kogu maailmas ning erandiks ei ole ka Focuse rattad. Seda enam, et rattad toodetakse Saksamaal Cloppenburgis, mitte Aasias.
Focuse võistlusrattad on maailma tipus nii cyclokrossi, maastiku kui maanteevõistlustel. Focuse ratastel on sõitnud nii Team Katjusha kui AG2R-i profitiimid. Cyclokrossi maailmameister Hanka Kupfernagel võitis oma tiitli legendaarse Focus Mares mudeliga. Sama mudeliga sõidab sügiseseid rattakrosse Eestis ka Rein Taaramäe.
Meie oma maastikuratta tippudest on Caspar Austa sepistanud Estonian Cupi võidud vastupidava ja mugava Focus Raven mudeliga.