Paljud suured jalatsibrändid võivad uhkusega teatada, et nad on 50 või isegi 80 aastat vanad, siis Hoka One One saab tänavu alles 10 aastaseks.
Firma asutajad, prantslased Jean-Luc Diard ja Nicolas Mermoud, on kogu oma elu spordi ja maastikujooksuga tegelenud.
Meeste idee oli muuta jooksmine sarnaseks puuderlumes suusatamisele või kaheamordilise rattaga juurikatel sõitmisele. Ehk kuidas muuta jooksmine sujuvamaks ja pehmemaks.
Diardi ja Mermoudi nägemuse kohaselt ei võida maastikujookse see, kes jõuab kõige kiiremini mäest üles, vaid see, kes suudab kõige kiiremini joosta mäest alla.

Tossude kontseptsioon põhineb pehmel ja mugaval tallaosal, mis põrutaks võimalikult vähe jooksja jalgu ja tagaks stabiilsuse kiirel jooksul mäest alla. Seejuures peavad jalatsid olema ikkagi väga kerged. Kuigi Hoka esimesed mudelid olid välimuselt üsna veidrad, võeti need ultrajooksjate poolt kiiresti omaks tänu ülimale mugavusele ja pehmusele.

Hoka on teinud 10 aastaga uskumatu hüppe, olles tänaseks saavutanud peaaegu ikoonilise staatuse mitmel spordialal. Eelkõige on tegemist ultrajooksjatele mõeldud jalanõuga, mille kandjad on võitnud medaleid paljudel kuulsatel jooksudel. Eesti seiklusspordi lipulaeva Estonian Ace Adventure Teami liikmed Rain ja Silver Eensaar, Reeda Tuula-Fjodorov ning Timmo Tammemäe kasutavad Hoka Speedgoat ja Challenger ATR mudeleid, mis on mõeldud eelkõige maastikule. Lisaks sellele on Silver Eensaar jooksnud Eesti rekordi 24H jooksus ja Spartathloni Hoka Clifton mudeliga. Lisaks sellele on HOKA olnud aastatel 2017 ja 2018 kõige populaarsem jooksujalats Hawaii Ironmanil.