On sündis Šveitsi alpides ühe eesmärgiga – pakkuda täiesti uut jooksukogemust. On´i kontseptsiooniks on pehme maandumine, milllele järgneb plahvatuslik äratõuge.  Justnagu jookseks pilvedel.

On sai alguse 10 aastat tagasi Zürichis kui kolm meest: duatloni kolmekordne maailmameister ja mitmekordne Ironman võitja Olivier Bernhard koos oma sõprade David Allemanni and Caspar Coppettiga asutasid uue jooksujalatsite ettevõtte.  Professionaalse sportlase ja Šveitsi tugevate tootedisainerite koostöö tulemusena sündis jalats, mis on maandumisel pehme kui padi ja äratõukel kindel nagu kalju. On´i jalatsid tunneb alati ära tema omapärase patjadega talladisaini tõttu.

Juba 4 aastat hiljem tuli esimene täistabamus – Frederic Van Lierde võitis On´i jalatsites Hawaii Ironmani. Ka kehtiv Ironmani maailmarekord 7:39:25 on joostud ameeriklase Matt Hansoni poolt just On Cloudflash mudeliga. 

On´i fänne ja kasutajaid on lisaks triatleetidele ka ultra- ja mägijooksjate seas.   On´i jalatsitega jooksevad UTMB võitja Xavier Thévenard ning triatlonimaailma elav legend seitsmekordne lühemate distantside maailmameister Javier Gomez. Lisaks on paljud tennistid eesotsas Roger Frederiga ning pro-rattaklubid valinud just On´i jalatsid oma vaba-aja vormirõivaste osaks. Roger Federerist on saanud tänaseks ka On´i kaasomanik.

On´i tootevalik hõlmab nii ultrakergeid võistlusjalatseid, kui toekamaid mägimaratonideks sobilikke susse, aga ka mugavaid matkajalatseid ning trendikaid käimisjalatseid.