10% allahindlust, kui oled sisse loginud enda kasutajaga.

Hawaii Ironmanil purustati jälle rekordeid.

15. oktoober

8.tunni piir on täispikal Ironmanil olnud seni jõukohane ainult käputäiele triatleetidele väga heades ilmastikutingimustes.  Hawaiil on tavaliselt kõike muud, kui rekordite püstitamiseks sobivad tingimused.  Kuumus, tugev tuul ja rohkelt tõuse teevad Hawaii raja erakordselt raskeks. Aastakümneid on Hawaiil püüdnud 8.tunni piiri alistada traitlonimaalima sellised legendid nagu Mark Allen, Dave Scott, Craig Alexander ja maailmarekordi omanik Jan Frodeno. Tulutult.  Aga tänavu oli kõik teisiti.  8.tunni piir alistus maailmameister Patrick Langel tervelt 8.minutiga.  Rekordeid tuli  robinal nii ujumises kui rattasõidus.  Shveitslanna Daniela Ryf on nüüd neljakordne maailmameister parandades rajarekordit uskumatud 20.minutit. Naiste maailmarekord täispikal distantsil on nüüdsest 8.26.17. Daniela rekord on seda müstilisem, et ujumises sai ta millimallika käest kõrvetada ja kaalus katkestamist.

Traditsiooniliselt oli Hawaiil võistlemas ka mitmeid eestlasi.   Vaatama sellele et PRO-de hulgas on Marko Albert tippspordi lõpetanud ja Kirill Kotšegarov alles taastub vigastusest, tundub et mõned meie age-gruppides osalejad võiksid tõsiselt kaaluda ka PRO-de maailma siirdumist?

Kõige säravama tulemuse tegi esimese eestlannana Hawaiil osalenud Maria Jänese, kes tuli ajaga 10.04.48 oma vanusegrupis 11-ndaks ning naiste üldarvestuses 68-ndaks.

Meeste arvestus oli mees teiselt planeedilt Hawaii vetaran Villu Vakra, kes alistas 9.tunni piiri ning tuli ajaga 8.55.28 oma vanusegrupis 12-ndaks ja meeste üldarvestuses 79-ndaks.

Teiste eestlaste tulemused:

 • Merle Nilk 12.21.16 ja vanusklassi 34-s
 • Vladimir Demjantsuk 9.33.14 ja vanuseklassi 88-s
 • Harri Sokk 9.27.50 ja vanuseklassi 83-s
 • Joona Saluveer 9:54:36 ja vanuseklassi 108-s
 • Taavi Kaiv 10:39:11 ja vanuseklassi 86-s
 • Ahti Suppi 10.18.11 ja vanuseklassi 156-s

Tuntud spordimeestest osales Hawaill ka olümpiavõitja ja maailmameister Aleksandr Vinokurov kes oli oma vanuseklassis 6-s ajaga 9.13.38. Mehe rattavorm on jätkuvalt korralik, sest aeg 4.18.37 oli ainut 2 minutit nõrgem kui hilisemal võitjal Patrick Langel.

Fotol: Ahti Suppi

Fotograaf: Timo Suppi

Liitu uudiskirjaga

Ja ole esimene, kes saab teada ATSport värskeimatest uudistest. Uudiskirja valiku saad teha vastavalt oma soovile.

Liitumiseks täida all olevad väljad:

0
  0
  Sinu ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi