10% allahindlust, kui oled sisse loginud enda kasutajaga.

Kuidas hooldada ujumiskalipsot?

Tagasi
03. juuli

Ujumiskalipso hooldamine on oluline, et tagada selle pikaealisus ja säilitada selle kvaliteeti.

Juhis, kuidas oma ujumiskalipsot õigesti hooldada:

Loputa pärast igat kasutuskorda

 • Kasutamise järgselt: Pärast igat ujumist loputa kalipsot põhjalikult puhta, jaheda veega. See aitab eemaldada soola, liiva, kloori ja muid kemikaale, mis võivad materjali kahjustada.
 • Loputuskohad: Erilist tähelepanu pööra tõmblukkudele ja õmblustele, kuhu võib koguneda mustust.

Kuivata õigesti

Peale kasutamist võta kalipso alati seljast nii, et kalipso jääks pahupidi. Oluline on kalipso kuivatada kõigepealt seest poolt. Kõige turvalisem viis selleks on kalipso riputamine vöökohast üle riidepuu alumise pulga ja lasta veel varruka ja sääre otstest välja tilkuda.

 • Väldi otsest päikesevalgust: Kuivata kalipsot varjulises. Otsene päikesevalgus võib neopreeni kuivaks ja rabedaks muuta.
 • Ära vääna: Vääna kalipsot õrnalt, et eemaldada liigne vesi, kuid väldi tugevat väänamist, mis võib kahjustada materjali ja õmblusi.
 • Riputa õigesti: Riputa kalipso kuivama paksule riidepuule, mis toetab kogu kalipso raskust ühtlaselt, vältides materjali venimist.

PS! Ära mitte kunagi pane läbimärga kalipsot õlgadest riidepuule! – Märg kalipso on väga raske ning see venitab kalipso kaela ja õlavöötmest välja, lühendades toote eluiga märgatavalt. Kuiva kalipsot võib hoida riidepuul, aga kindlasti laial ning teravate nurkadeta puul.
PS! Ära kuivata kalipsot päikese käes, vaid pigem vii see varjulisesse kohta ja pööra vooder väljaspoole.

Hoiustamine

Kui hooaeg on läbi ja on aeg kalipso talvepuhkusele saata, siis esmalt tuleks varustusele korralik hooajalõpu pesupäev teha. Seejärel lase tavalisest pikemalt mõlemalt poolt ilusti kuivada Neopreeni ei tohiks üleliia voltida ja kortsutada. Seega kui kalipso on kuskile väga kokku pressitud, siis materjali sisse tekivad kortsukesed – sealt kaovad ära neopreeni vahu nn õhumullikesed, ja need kortsud enam kalipsost välja ei tule. Seetõttu on parem variant kalipsot hoida näiteks garderoobis, kus ta ripub keskkohast voldituna riidepuu peal. Eriti hea kui riidepuu, mille pulk on natuke laiem, või pulga ja kalipso vahele pandud näiteks rätik. Tasub ära märkida, et hea variant ei ole kalipsole ka kuskil garaažis või keldris, kus õhk võib olla keskmisest niiskem. Kalipsole sobib kuiv ja stabiilne õhutemperatuur.

Parandamine

Juhul, kui on tekkinud väike auguke, siis see ei ole põhjus kalipso mahakandmiseks. Seda annab väga edukalt ja kauapüsivalt parandada! Neopreeni liimiga saab kenasti väiksemad parandused ära teha.

 • Kui tegemist on väikese rebenemise või auguga, siis kanna kahjustatud alale õhuke kiht neopreeni liimi. Hoia rebendi servad koos ja lase liimil kuivada vastavalt tootja juhistele.
 • Kui rebend on suurem, lõika neopreenist paranduslapp, mis katab rebendi vähemalt 2 cm ulatuses mõlemalt poolt. Kanna liimi nii rebendile kui ka paranduslapi servadele. Aseta lapp kohale ja suru see tugevalt vastu kalipsot. Vajadusel kasuta raskust või klambreid, et lapp kindlalt kinnituks.

Lase parandatud piirkonnal korralikult kuivada. Enne kalipso uuesti kasutamist kontrolli, et kõik parandatud piirkonnad on korralikult kinnitunud ja veekindlad.

Õige hooldus tagab, et sinu ujumiskalipso kestab kaua ning säilitab oma funktsionaalsuse ja mugavuse.

Liitu uudiskirjaga

Ja ole esimene, kes saab teada ATSport värskeimatest uudistest. Uudiskirja valiku saad teha vastavalt oma soovile.

Liitumiseks täida all olevad väljad:

0
  0
  Sinu ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi