10% allahindlust, kui oled sisse loginud enda kasutajaga.

HOKA One One

Tagasi
14. märts

Kui oled tubli harrastusjooksja ja soovid oma 10km isiklikku rekordit paranda uute tossude abil, siis alljärgneva loo lugemise asemel tasuks sul pigem trenni minna…

Kui aga olemasolevatest tossudedest piiluvad juba varbad välja ja villide katmiseks on plaastrid otsas, siis leia need paar minutit ja vii end kurssi meie uue brändiga – HOKA One One

Paljud suured jalatsibrändid võivad uhkusega teatada, et nad on 50 või isegi 80 aastat vanad, siis Hoka One One saab tänavu alles 10 aastaseks.

Firma asutajad, prantslased Jean-Luc Diard ja Nicolas Mermoud, on kogu oma elu spordi ja maastikujooksuga tegelenud. Enne Hoka One One asutamist töötasid ei kusagil mujal kui maailmakuulsas sporditarvete firmas Salomon. Salomoni jalatsid, eriti just maastikujalatsid, olid nii toona kui on ka täna ühed maailma parimad.
Aga siiski oli meestel pöörane idee, kuidas muuta jooksmine sarnaseks puuderlumes suusatamisele või kaheamordilise rattaga juurikatel sõitmisele. Ehk kuidas muuta jooksmine sujuvamaks ja pehmemaks.

HOKA Speedgoat 3

 

Diardi ja Mermoudi nägemuse kohaselt ei võida maastikujookse see, kes jõuab kõige kiiremini mäest üles, vaid see, kes suudab kõige kiiremini joosta mäest alla.

Suusatamisega paralleele tõmmates tundub see üsna loogiline, sest suusad peavad lisaks pidamisele ka hästi libisema. Ometigi keskendusid kõik jalatsitootjad peamiselt jalanõu kergusele ja haakuvusele maapinnaga.

 

Hoka One One tähendab maoori keeles „lenda üle maastiku

Tossude kontseptsioon põhineb pehmel ja mugaval tallaosal, mis põrutaks võimalikult vähe jooksja jalgu ja tagaks stabiilsuse kiirel jooksul mäest alla. Seejuures peavad jalatsid olema ikkagi väga kerged. Kuigi Hoka esimesed mudelid olid välimuselt üsna veidrad, võeti need ultrajooksjate poolt kiiresti omaks tänu ülimale mugavusele ja pehmusele.

HOKA tallapadi

Hoka on teinud 10 aastaga uskumatu hüppe, olles tänaseks saavutanud peaaegu ikoonilise staatuse mitmel spordialal. Eelkõige on tegemist ultrajooksjatele mõeldud jalanõuga, mille kandjad on võitnud medaleid paljudel kuulsatel jooksudel. Eesti seiklusspordi lipulaeva Estonian Ace Adventure Teami liikmed Rain ja Silver Eensaar, Reeda Tuula-Fjodorov ning Timmo Tammemäe kasutavad Hoka Speedgoat ja Challenger ATR mudeleid, mis on mõeldud eelkõige maastikule. Lisaks sellele on Silver Eensaar jooksnud Eesti rekordi 24H jooksus ja Spartathloni Hoka Clifton mudeliga.

HOKA Clifton 5

Viimasel ajal on Hoka tulnud välja uute mudelitega ka kergejõustikus ja asfaldijooksus ning eelmisel kahel aastal on Hoka olnud kõige populaarsem jooksujalats Hawaii Ironmanil.

 

Hoka ülim mugavus ning peavoolu brändidest soodsam hinnatase on teinud selle väga populaarseks maastiku- ja maratonitossuks nii tippaatleetide kui ka harrastajate seas.

Tutvu HOKA mudelivalikuga siin!

Tekst: Rait Pallo
Illustratsioonid: HOKA One One

 

Liitu uudiskirjaga

Ja ole esimene, kes saab teada ATSport värskeimatest uudistest. Uudiskirja valiku saad teha vastavalt oma soovile.

Liitumiseks täida all olevad väljad:

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi