10% allahindlust, kui oled sisse loginud enda kasutajaga.

Suusamaratoniks määrimise telgitagused

Tagasi
08. veebruar

Sel aastal on suusasõpru õnnistatud imelise talve ja suurepäraste lumeoludega. Treeningkilomeetreid on kogutud mitu kuud ja esimesedki võistlused peetud ning juba järgmisel nädala on ees ootamas Eesti suurim suusapidu – Tartu maraton.

A&T Sport suusaspetsidele tähendab see aga aasta kõige kiiremat töönädalat.

Kui oma igapäevasteks treeninguteks valmistavad paljud suusasõbrad oma suusapaari ise ette, siis pikemaks suusamaratoniks usaldavad inimesed enamasti suusad spetsialistide hoole alla. Võistlusdistantsid on tavapärasest treeningust pikemad ja seetõttu vajavad suusad täpsemat ja professionaalsemat ettevalmistust.

Nauditava suusamaratoni eelduseks on kindlasti piisav treenitus, aga vähem tähtsad pole ka õigesti ettevalmistatud suusad. Hästi määritud suusa tagab võimalikult täpne informatsioon rajalt ja seda vahetult enne võistlust. Loomulikult jälgitakse ilmaprognoosi ja ollakse valmis ootamatusteks, kuid kõige täpsema info saavad määrdemehed ise konkreetsel rajal suuski ja erinevaid määrdeid testides. Arvestatakse ka seda, et tingimused stardis, raja keskel ja lõpuosas võivad erineda.

Suuskade määrimine

Suusapõhjade ettevalmistus

Esimeses etapis valmistatakse suusad ette meie Tallinna poes – suusapõhjad puhastatakse ja peale kantakse kruntmäärded.
Päev enne
starti liigub kogu meeskond koos suuskadega juba Otepääle, et tutvuda rajaoludega ja koha peal suusad lõpuni määrida. Ette on tulnud ka olukordi, kus võistluseelsel ööl veel suusamäärdeid korrigeeritakse ja suusad ümber määritakse, et tagada kõigile osalejatele hästimääritud suusad.

Vahetult enne maratoni on tähtis hästi puhata ja teadlikult toituda, et võistluspäeval oleks piisavalt energiat ja tuju hea. Viimased treeningud võiksid jääda nädala esimesse poolde, sest suusad peavad nädala keskel juba hooldespetside kätte jõudma.

Suusahoolduse õnnestumise seisukohalt on väga oluline, et suuskadele oleks peale märgitud täpsed pidamis- ja libisemisalad. Kui kahtled oma suusale märgitud pidamisala täpsuses, siis palu poes spetsialistil see ala üle mõõta. Oluline on teada oma kehakaalu, sest just kaalu järgi sätitakse paika ka vastav ala. Kui pidamisala on pikem kui peaks, siis suusad ei libise ja vastupidisel korral kannatab pidamine.

Määrdepaketi valik

Võistluspäeva hommik

Vastavalt oma tasemele ja eesmärkidele saab valida erinevate suusahoolduspakettide vahel. Nende erinevus tuleneb libisemisalas kasutatavates suusamääretes, täpsemini määrete fluorisisaldusest. Suurema fluori sisaldusega määrded on kallimad ja seetõttu on ka suusahoolduse pakettide hinnad erinevad. Parima tulemuse saavutamiseks kasutatakse pulbermäärdeid (100% fluor), mis aga nõuab tavapärasest rohkem tööd.

Kliendi jaoks muudab selline suusahooldusteenus võistluseks valmistumise lihtsamaks – suusamäärde valik tehakse spetsialistide poolt ja hommikul tuleb starti kaasa võtta võistlustoit/ -jook, sobivad riided, saapad ja kepid – suusad saab kätte Tehvandi suusastaadionil asuvatest määrdeboksidest nr 149 ja 150.

Teksti autor: Peeter Dedov

Kui tekkis soov oma suusad meie spetsialistide kätte usaldada, siis vaata allolevat pakkumist!

Liitu uudiskirjaga

Ja ole esimene, kes saab teada ATSport värskeimatest uudistest. Uudiskirja valiku saad teha vastavalt oma soovile.

Liitumiseks täida all olevad väljad:

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi