10% allahindlust, kui oled sisse loginud enda kasutajaga.

HOKA Cielo X1 – lendan sinuga taevas ja tähed jalge all.

Tagasi
17. mai

Hoka uued ja kiired jooksutossud, Cielo X1.

Väline disain ja värvivalik on ahvatlev nagu enamikel Hoka tossudel. Selle tossu joon on massiivne ja ümarate vormidega ning esmapilgul ei arvakski, et tegemist on kiiret sisu omava jooksutossuga.

Kõrges mängus kaasalöömiseks on lisaks karbonplaadile vaja suurendada talla paksust, mis annab põrke ja lisab jooksule kiirust. Selleks aga, et tallapaksus püsiks mõistlikes raamides, on legaalsele maratonijooksu tallale kehtestatud piirang 40mm, ehk siis 4 cm. Seda maksimumi kasutavad tootjad ära ning Hoka vastus siinkohal on Cielo X1.

Tald on ehitatud hamburgeri kihilisel põhimõttel, kõige alumine PEBA vahukiht, siis karbonplaat ja seejärel veidi jäigem PEBA vaht. Kõik see kokku tagab jooksmise ajal sammule kena põrke. Maandudes rakendame oma keharaskuse jäigale karbonplaadile ning see paindub. Äratõukel tahab aga vinnastatud karbonplaat end sirgeks visata nagu vedru ning selle käigus vallanduv plaadi energia annabki sammule lisatõuke.

Paelte kinnitus on uudne, mõlemal pool on kaks rida auke ning see võimaldab väga täpselt doseerida tossu kinnitust, kuna paelad lihtsalt püsivad omal kohal ja ka märjaks saades ei libise. Küll aga on paelad materjalist, mille sõlm võib lahti tulla. Selle riski minimeerimiseks on variant teha kaksik-libliksõlm või siis igal juhul paelaotsad ette ülejäänud paelte alla panna. Kaksik-libliksõlme tegemist õpetan järgmises postituses.

On üllatav, kui palju jõudu peab rakendama mittelibiseva paelaga tossu jalgapanekul! Seega – kes tahab seda mudelit triatlonis kasutusele võtta, peab enne hoolega harjutama selle jalgapanekut. Või panna vahetusalasse kingalusikas.

Tossud jalas, tunnen end oma lähedase inimese kõrval korvpallurina, kuid õue minnes olen taas normaalne ja tekib tahtmine joosta. Jooksukogemus on uudne, sest nii paksu tallaga jooksen esmakordselt ja see vajab mõned sammud harjumist. Kui aga vaja kiireks minna, siis paari sammuga on hoog üleval ja edasi tuleb seda lihtsalt hoida. Paksust vahust ja karbonplaadist tingitud põrge on kenasti tunda ja jooksukogemus on võrreldes varasemaga erinev.

Tootjad on täna keerulise valiku ees sobiva vahusegu kokku segamisel, sest kergematel inimestel peab see olema pehmem, kaalukamatel aga jäigem. Professionaalsete tossude tulevik on nagu suusamaailmas: lisaks jalanumbrile tekib juurde kaalukomponent. Mina oma kerge kaaluga tunnen, et vaht võiks ehk olla pehmem, aga teisalt peaksid tossud siis kauem vastu pidama.

Ootan põnevasuga järgmist asfaldivõistlust, et realiseerida nende tossude kiirus.

Tutvu: Hoka jooksujalats Cielo X1

 

Teksti autor: Leivo Sepp

Liitu uudiskirjaga

Ja ole esimene, kes saab teada ATSport värskeimatest uudistest. Uudiskirja valiku saad teha vastavalt oma soovile.

Liitumiseks täida all olevad väljad:

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi