10% allahindlust, kui oled sisse loginud enda kasutajaga.

Rossiga Levil

Tagasi
29. november

Umbes kuu aega tagasi esitas Teet Margna populaarses televiktoriinis „Kuldvillak“ järgmise küsimuse:

„Esimene ettevõte, mis alustas plastiksuuskade tootmist?“  Minu suureks üllatuseks oli õigeks vastuseks: „Mis on Rossignol?“  

Mis seal salata, sisse puges mõnus ootusärevus, sest alates sellest hooajast on ka minul võimalus olla selle legendaarse talispordi brändi lähedal.

Loomulikult ei ole Rossignol mulle tundmatu nimi, kuid otsesed kogemused jäävad kümnekonna aasta taha.  Ja sellest ajast on murdmaasuusa maailm totaalselt muutunud.  Niisiis võin julgelt öelda, et uutest Rossi suuskadest mul hea ülevaade puudus.

Meie jaoks algas murdmaa hooaeg juba oktoobris, kui käisisme kolleegidega Prantsusmaal Rossignoli Racing Centre’s, kus tutvusime uute tehnoloogiate ja varustusega.  Päevad olid pikad, aga huvitavad ning õpetlikud.  Kangesti oleks tahtnud kohe suusad alla panna ja testima minna.  Aga seda aega tuli veel oodata.

Novembri kolmandal nädalal olid uued mudelid Eestis ja aeg nende testimiseks küps.   Mis sest, et lund  Põhja-Soomes Levil napilt ja seegi üle talve hoitud.  Levil laagerdavad mitmed Eesti suuremad ja tublimad suusaklubid, kelle sportlased koguvad hommikust õhtuni kilomeetreid. See andis meile suurepärase võimaluse ammutada tagasisidet nii noorsportlastelt kui treeneritelt.  Plaan oli lihtne – pakkisime kolleeg Janekiga kümmekond paari Rossignoli X-ium Premiumi suusakotti. Marssisime raja äärde ning palusime noorsportastel ja nende treeneritel ilusatel punamustadel suuskadel suusatada. Eesmärgiks ei olnud ühte või teist brändi nende headuses materdada, vaid saada esmast emotsiooni suuskade karakteri ja libisemise  kohta.  Kangesti tahaks ilukirjanduslikult väita et „emotsioone oli seinast seina“, aga paraku oli esmane emotsioon väga ühekülgne: VÄGA LIHTSALT JUHITAVAD SUUSAD!!

Mida see lahtiseletatult tähendab?

Sel hetkel kui meie Levil viibisime, ei olnud lumetingimused just kõige paremad. Kolme kilomeetrine kunstlumerada, mis oli meeletu suusatajate laviini all, sõideti kiiresti kas jäiseks või siis totaalseks supiks.  Hoolimata ebamugavatest tingimustest, tõdesid kõik kasutajad, et suusk on hästi juhitav ja kontrollitav. Suusa omapärane „kant“ andis hea kontrolli ja kindlustunde, kui oli vaja näiteks kurvis tugevalt keerata. Vastupidiselt teistele tuntud suusabrändidele jätkab Rossignol kahe peene soonega põhja all, mis vähendab oluliselt suusa „ujumist“ pehmel rajal.  Rossignoli tavapärasest kõrgem suusapaine ehk „kulp“ , hoidis suusatajat ilusti lume peal, kui tõususupist oli vaja ülesse saada.  Ühesõnaga palju positiivset emotsiooni.

Seega algus Rossignoli imepärasesse maailma on tehtud, kuid avastamist on veel palju. Loomulikult koos teiega head suusasõbrad!

Lauri ja Janek

Levi, november 2018

Liitu uudiskirjaga

Ja ole esimene, kes saab teada ATSport värskeimatest uudistest. Uudiskirja valiku saad teha vastavalt oma soovile.

Liitumiseks täida all olevad väljad:

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi